در بخش زیر سوالات متداول مراجعین طنین سمعک را آورده ایم :

با توجه به اینکه بیشتر موجودات زنده  و انسانها  شنوایی دو گوشی دارند وهمواره شنوایی دو گوشی در درک و فهم گفتار وموسیقی و کلا اصوات از کیفیت بهتری برخوردار بوده و چون اصوات وآواهای موجود در طبیعت در اطراف ما تولید می شوند ،وتشخیص آنها با دو گوش آسانتر میشود،   بهتر است که از سمعک دو گوشی استفاده کنید .

ابتدا بهتر است هر چه سریعتر به یکی از مراکز ارزیابی شنوایی مراجعه نمایید تا میزان آسیب شنوایی ایشان مشخص شود وبعد بر اساس آن سمعک مناسب تجویز گردد .

بسیاری از کودکان عادت دارند برنامه های مورد علاقه  تلوزیونی را با صدای بلند بشنوند اما گاهی اوقات هم ممکن است  دچار کم شنوایی باشند بهتر است برای اطمینان بیشتر مورد ارزیابی شنوایی قرار گرفته تا از سلامت شنوایی آنها کاملا مطمئن شوید.

خیر ، سمعک یک کالای پزشکی صرف نیست که بشود آنرا از هر جایی تهیه کرده و استفاده کنیم چرا که ممکن است در صورت استفاده از سمعک نامناسب صدمات جبران ناپذیری به شنوایی تان وارد شود ،بنابراین  باید در ابتدا توسط یک متخصص شنوای شناسی به صورت کاملا تخصصی و دقیق معاینه شده و  آزمایشات تخصصی و ارزیابی های شنوایی کاملا دقیقی که فقط در کلینیک های شنوایی شناسی با مدرک معتبر از طرف سازمان نظام پزشکی انجام می پذیرد را  انجام دهید و در نهایت با مشاوره کاملا تخصصی سمعک مناسب با وضعیت شنوایی شما توسط متخصص شنوایی  تجویز گردد . لازم به دکر است که حتی پزشکان محترم گوش و حلق و بینی نیز مجاز به تجوز و فیتینگ سمعک نیستند چرا که این فقط و فقط در حیطه کار تخصص شنوایی شناس میباشد .

بله ، سمعک های امروزی بدلیل برخورداری از تکنولوژی های دیجیتال و هوشمند دیجیتال ، پس از دریافت لازم است که به صورت دوره ای از لحاظ عملکرد مناسب مورد ارزیابی و در صورت نیاز تنظیم گردند.